Wiosenne porządki, przedświąteczna spowiedź oraz tradycyjne wypieki stanowią nieodłączne elementy związane z Wielkanocą. Znakiem rozpoznawczym, który jest już praktycznie swego rodzaju tradycją okazują się również klasyczne kartki, jakie wysyłane są bliskim, znajomym i rodzinie.
Drobna rzecz, a cieszy
Wysyłając kartkę wielkanocną możemy sprawić drugiej osobie wielką przyjemność. Przy celebracjach kościelnych nie chodzi przecież o to, aby sztucznie manifestować utrwalane i praktykowane od wieków zwyczaje, ale w głównej mierze o to, aby przeżyć ten czas skromnie, emocjonalnie i duchowo. Składając życzenia na zwykłej pocztówce jesteśmy w stanie w prosty sposób pokazać komuś, że o nim pamiętamy oraz udowodnić, że tych kilka słów wypisanych na papierowej kartce wielkanocnej płynie głęboko z serca. Pocztówka jest swego rodzaju wspomnieniem. Można ją zachować na pamiątkę, więc wręczanie ich sobie nawzajem jest miłym gestem, z którego nie warto rezygnować.
Rodziny zwyczaj
Święta trwające zaledwie kilka dni są zbyt krótkie na to, aby wypocząć w swym domowym zaciszu a także odwiedzić wszystkich krewnych. Tym bardziej kwestia wizyt staje się kłopotliwa, gdy z najbliższymi dzielą nas długie kilometry. By „zrekompensować” częściowo swoją nieobecność warto wysłać symboliczną kartkę wielkanocną, która pokaże, że przy tej szczególnej uroczystości nie zapominamy o sobie nawzajem. Stanowi to więc świetne rozwiązanie przy dalekich dystansach dzielących poszczególnych członków rodziny. Do kartek świątecznych szczególnie przywiązani będą bez wątpienia ludzie starsi, którzy ten ładny gest praktykowali systematycznie, co okazję przez całe swoje życie. Wysłanie kartki wielkanocnej do babci, dziadka czy cioci będzie więc dla nich nie tylko miłym zwyczajem ale także wyrazem szacunku.